3 powody, dla których klienci e-commerce najchętniej zamawiają do Automatu Paczkomat

Automaty Paczkomat cieszą się coraz większą popularnością wśród Polaków, którzy cenią sobie tę formę dostawy. Klienci e-sklepów stawiają na wygodę, dlatego nie chcą czekać na przyjazd kuriera i wolą sami decydować, kiedy odbiorą zamówioną przez siebie paczkę. Właściciele sklepów internetowych muszą zatem wyjść naprzeciw oczekiwaniom konsumentów, proponując im opcję odbioru przesyłek w maszynach Paczkomat. Jaki są najczęstsze powody, dla który klienci stawiają na te urządzenia? Sprawdźmy!

Usługi kurierskie dla Twojego sklepu internetowego

Czy wiesz, że brak preferowanej formy dostawy w sklepie internetowym bywa głównym powodem porzucania koszyków przez klientów? Jeśli prowadzisz własny e-biznes i chciałbyś temu zapobiec, musisz zadbać o dostępność co najmniej kilku różnych metod dostarczenia towaru. Weź przy tym pod uwagę aktualne preferencje potencjalnego konsumenta sklepu online. Obecnie coraz więcej osób ceni sobie możliwość wysłania paczki do punktu odbioru. Pod tym kątem najpopularniejsze są automaty Paczkomat. Nic dziwnego, że coraz częściej sklepy internetowe stawiają właśnie na współpracę z InPost. Prowadząc własny e-biznes, koniecznie musisz zaproponować klientom tę formę dostawy – jeśli ograniczysz ofertę wyłącznie do dostawy kurierem do domu adresata, możesz stracić wielu klientów.

Czego oczekują konsumenci od dostawy w sklepie internetowym?

W przypadku wysyłki paczki do najczęstszych oczekiwań klientów należy zaliczyć:

  • niskie koszty przesyłki,
  • szybka dostawa,
  • bezpieczny transport,
  • możliwość skorzystania z dodatkowych opcji,
  • wygodny i dostosowany do potrzeb kupującego odbiór paczki.

Dlaczego Paczkomat cieszy się taką popularnością?

Odbiór paczki w dogodnym czasie

Oczekiwanie na przyjazd kuriera dla wielu osób jest bardzo kłopotliwe. Dostawcy często pracują w godzinach, w których nie zastają adresatów. W efekcie odbiorca nie jest w stanie osobiście odebrać swojej paczki. Musi prosić o przysługę sąsiadów, aby kurier mógł zostawić u nich przesyłkę. W przeciwnym wypadku należy liczyć się z koniecznością odebrania paczki w bazie danej firmy kurierskiej. Alternatywą jest skorzystanie z opcji dostawy przesyłki do urządzenia.

Paczkomat InPost – czynne 24 godziny na dobę

Użytkownik decydujący się na dostawę do automatu Paczkomat może odebrać swoją paczkę w dogodnej godzinie. Maszyny Paczkomat są czynne przez całą dobę – nawet w nocy można z nich korzystać. W praktyce odbiorca może udać się do automatu na przykład w drodze do pracy czy po zakupy. W żaden sposób nie jest ograniczony czasowo – przestrzegać musi jedynie terminu odbioru. Ma aż dwa dni na odbiór przesyłki, co stanowi dodatkową zaletę. Z urządzeń można korzystać przez siedem dni w tygodniu – nawet w święta odbiór paczek odbywa się bezproblemowo.

Paczkomat InPost – dodatkowe usługi dla klientów

Automaty Paczkomat InPost wychodzą naprzeciw najważniejszym oczekiwaniom konsumentów e-commerce. Za pomocą tych funkcjonalnych maszyn można nie tylko odbierać przesyłki, ale także je nadawać. To bardzo proste rozwiązanie, które cieszy się coraz większą popularnością na rynku. Dostawa do urządzenia to zatem tylko jedna z wielu usług realizowanych przez InPost.

Możliwość nadania paczki w automacie Paczkomat

Czy wiesz, że Paczkomat InPost pozwala zaledwie w kilku krokach nadać przesyłkę? Nadawca może w tym celu skorzystać z dedykowanej aplikacji, aby z jej pomocą błyskawicznie wysłać paczkę – nawet bez drukowania etykiety. Może także skorzystać z opcji pobrania etykiety, a następnie samemu nakleić ją na przesyłkę gotową do wysłania. W obu przypadkach wszystkie formalności są sprowadzone do minimum.

Paczkomat InPost – śledzenie paczki

Jedną z wielu dodatkowych usług dedykowanych klientom InPost jest możliwość śledzenia przesyłki. Dzięki tej opcji konsumenci mogą szybko sprawdzić, na jakim etapie doręczenia znajduje się paczka. To świetnie rozwiązanie, aby przekonać się, kiedy dostawa zostanie zrealizowana. Jeśli w raporcie widnieje informacja, że paczka została przekazana do doręczenia, prawdopodobnie w tym samym dniu będzie już do odebrania w urządzeniu.

Dodatkowe rozwiązania dla branży e-commerce

W sklepach internetowych można zamawiać również produkty, które wymagają szczególnych warunków przechowywania. Dotyczy to też asortymentu przystosowanego do przetrzymywania w warunkach chłodniczych. Również w tym przypadku świetnym wyborem będzie InPost. Dostawa do automatu Paczkomat nie musi dotyczyć standardowych maszyn. Coraz popularniejsze są obecnie inne formy dostawy – do tak zwanych lodówkomatów. W takich maszynach panują niższe temperatury, co pozwala przedłużyć świeżość na przykład produktów spożywczych, kwiatów czy leków.

Dostawy do punktu odbioru – z myślą o ekologii

W branży e-commerce coraz większy nacisk kładzie się na ekologię. W tym zakresie maszyny Paczkomat są świetnym rozwiązaniem. Kurierzy nie dostarczają paczek bezpośrednio do domów klientów, ale do punktu odbioru. Jednorazowo mogą dostarczyć kilkadziesiąt przesyłek, co pozwala znacznie ograniczyć emisję CO2. W praktyce skorzystanie z tej formy dostawy gwarantuje zmniejszenie redukcji dwutlenku węgla nawet o 75%.

Dodatkowo warto podkreślić, że automaty Paczkomat znajdują się w newralgicznych miejscach – zarówno w dużych miastach, jak i w mniejszych miejscowościach. Tym samym adresaci nie muszą dojeżdżać do automatu z przesyłkami samochodem – paczkę mogą odebrać podczas spaceru czy wyjścia na zakupy.

Dostawa do automatu Paczkomat – w trosce o środowisko

Coraz więcej sklepów związanych z e-commerce podejmuje działania z myślą o środowisku. Również pod tym kątem warto wziąć pod uwagę automaty Paczkomat. Obecnie InPost współpracuje z wieloma renomowanymi firmami, zachęcając do ponownego wykorzystania opakowań. Klienci odbierający paczki mogą oddać kartony, które następnie wrócą do użytku. Należy też wspomnieć o proekologicznych rozwiązaniach związanych z samym nadawaniem paczek.

Brak konieczności drukowania etykiet

Użytkownicy mogą nadawać paczki z pomocą aplikacji, dzięki czemu nie muszą drukować etykiet. Osoby stawiające na ekologię cenią sobie InPost także ze względu na wdrażane przez tę firmę innowacje. Coraz częściej można natknąć się na kuriera, który rozwozi przesyłki do automatu Paczkomat samochodem elektrycznym. Dodatkowo należy też wspomnieć o coraz większej liczbie maszyn z zielonym dachem. Takie maszyny są w stanie pochłonąć nawet 7,2 kg dwutlenku węgla rocznie.

Rosnąca popularność maszyn Paczkomat

W sklepach internetowych priorytetem jest zapewnienie konsumentom preferencyjnych form dostawy. Wśród klientów e-commerce coraz popularniejszym rozwiązaniem są zatem automaty Paczkomat. Według raportu Gemius nawet 77% kupujących decyduje się na tę opcję dostawy. Pod uwagę biorą zarówno szybkość dostarczenia przesyłki, jak i możliwość jej odbioru w dogodnej porze. Istotną kwestią dla wielu konsumentów są także proekologiczne rozwiązania wdrażane przez InPost.

Podsumowanie

Trzeba przyznać, że z firmą InPost wysyłka paczek odbywa się szybko i sprawnie. Dlatego i Ty zaproponuj swoim klientom wygodne rozwiązania. Oferuj dostawy do maszyn Paczkomat i patrz, jak grono zadowolonych kupujących się powiększa!