Co sprzedawać w sklepie internetowym?

E-sklepy cieszą się coraz większą popularnością w naszym kraju. Chociażby z tego powodu internetowa platforma sprzedażowa może być świetnym pomysłem na biznes. Zastanawiasz się, które produkty Polacy najchętniej kupują online? Sprawdź, co warto sprzedawać w Internecie, aby odnieść sukces na rynku!

Sklep internetowy – dlaczego warto sprzedawać produkty on-line?

Zanim zdecydujesz się na sprzedaż konkretnych produktów, zastanów się, dlaczego warto postawić na e-commerce. Przede wszystkim sklepy internetowe pozwalają dotrzeć do klientów z całego kraju. Stosunkowo małym kosztem możesz wejść do tej branży, docierając do wielu potencjalnych konsumentów. Warto też podkreślić, że możesz zupełnie za darmo wypromować swoją działalność, na przykład za pośrednictwem portali społecznościowych czy firmowego bloga. Nie musisz nawet mieć własnego magazynu z produktami – równie dobrze możesz powierzyć logistykę zewnętrznej firmie w ramach tak zwanego dropshippingu. Zanim zdecydujesz się na konkretną formę prowadzenia własnego sklepu internetowego, zastanów się, na jakim sektorze produktów najlepiej się skupić.

Co sprzedawać online w roku 2023?

Kluczem do sukcesu w e-commerce jest odpowiedni pomysł na sklep internetowy. Co warto sprzedawać, aby szybko zdobyć potencjalnych klientów? Poszukując odpowiedzi na to pytanie, warto zapoznać się z aktualnymi trendami społecznymi i branżowymi. Możesz zdecydować się na prowadzenie sklepu z szerokim asortymentem lub wyspecjalizować się w wąskiej grupie produktów. Pamiętaj, aby przed rozpoczęciem działalności jak najlepiej poznać potencjalną konkurencję. Warto też połączyć biznes ze swoim hobby. Oto kilka propozycji.

  1. Zdrowa żywność

W ostatnich latach sporą popularnością cieszy się zdrowa żywność i wszelkie produkty bio. Zatem jeśli interesuje Cię ten temat, to warto postawić na sklep internetowy z tej branży. Wszak wszyscy chcą być zdrowi, mieć piękną i zadbaną cerę. Warto przy tym też prowadzić bloga.

  1. Urządzenia wspierające home office

Home office zyskuje na coraz większej popularności. Sporo osób decyduje się na pracę zdalną albo chociaż hybrydową. Często oznacza to zakup nowego sprzętu, który ułatwi pracę. Chodzi przede wszystkim o kamery, mikrofony, laptopy, dyski zewnętrzne, a także wyposażenie do domowego studia (np. lampy led, statywy).

  1. Zabawki edukacyjne

Zarówno rodzice, jak i babcie oraz dziadkowie czy ciocie chętnie kupują dzieciom zabawki. Popularnością cieszą się w ostatnich latach szczególnie te ekologiczne (drewniane). Stawia się również na zabawki edukacyjne, które oprócz tego gwarantują rozrywkę, to jeszcze rozwijają. Często wybierane to maty edukacyjne, klocki lub zestawy małego naukowca.

  1. Kosmetyki

W ostatnich latach sporą popularność zyskują wszelkie kosmetyki do twarzy i cała, a także do włosów. Coraz więcej osób chce świadomie podejść do pielęgnacji, stawiając tylko na sprawdzone produkty. Przy wyborze asortymentu kieruj się składem oferowanych produktów, a także opiniami na rynku.

Co najlepiej sprzedaje się w sklepie internetowym?

Według corocznych raportów Gemius na temat tego, co najlepiej sprzedaje się w Internecie, możemy wskazać, że w sieci najczęściej kupuje się przede wszystkim odzież (także odzież sportową), wszelkie akcesoria, obuwie, kosmetyki, a także perfumy. Równie dużą popularnością w ostatnim czasie cieszą się książki, akcesoria papiernicze, płyty. Ponadto w ostatnich latach wiele osób stawia także na zakupy sprzętu RTV i AGD, a także wszelkie dodatki do wnętrz. Widać zatem, że gama popularnych produktów jest szeroka, a sukces sprzedażowy może przyjść bardzo szybko.

Produkty najczęściej zamawiane w Polsce w sklepach internetowych – na co warto postawić?

Szukasz inspiracji, aby założyć własny sklep internetowy? Zwróć uwagę na trendy zakupowe panujące na naszym rynku. Jeśli zależy Ci na tym, aby szybko pozyskać klientów, powinieneś skupić się na produktach najczęściej wyszukiwanych w sieci. W tym celu dokładnie przeanalizuj google trends i przekonaj się, jakie są oczekiwania potencjalnych konsumentów. Sprawdź, które grupy asortymentowe w e-commerce wciąż zyskują na zainteresowaniu internautów!

Artykuły spożywcze

Dużą popularnością w sieci cieszą się oczywiście produkty spożywcze. Wielu konsumentów szybko przekonało się do tej formy zakupów, dlatego e-sklepy z branży spożywczej wciąż cieszą się dużą popularnością. Nie musisz zakładać internetowego supermarketu z szeroką gamą produktów – równie dobrze możesz ograniczyć się do znacznie zawężonego asortymentu. Przykładowo, dobrym pomysłem będzie sprzedaż ekologicznych soków lub zdrowej żywności.

Kosmetyki

Sprzedaż kosmetyków w sieci ostatnio stała się coraz popularniejsza. Jak wspomnieliśmy, warto postawić właśnie na ten biznes, szczególnie gdy branża beauty nie jest Ci obca. Również w tym przypadku możesz zająć się sprzedażą różnych kosmetyków lub wyspecjalizować się w ich konkretnym rodzaju. Warto przy tym poznać najnowsze trendy w branży beauty. Dobrym pomysłem może być chociażby sprzedaż produktów kosmetycznych na bazie samych naturalnych komponentów lub ograniczenie swojej działalności wyłącznie do kosmetyków do makijażu.

Upominki oraz produkty dla domu i ogrodu

W rankingu najpopularniejszych sklepów internetowych bardzo wysoko plasują się platformy sprzedażowe z upominkami, akcesoriami dla domu oraz ogrodu. Polacy coraz chętniej zamawiają tego typu asortyment online, kierując się przede wszystkim niskimi cenami. Jeśli chcesz założyć sklep internetowy właśnie z takim asortymentem, pamiętaj o sezonowym dopasowaniu dostępnych produktów. Przykładowo, przed okresem wiosennym możesz zaproponować klientom wysokiej jakości grille, narzędzia ogrodnicze do sadzenia roślin czy baseny ogrodowe. Dobrym wyborem będzie również sklep online oferujący oryginalne upominki na prezent – większość Polaków właśnie w sieci szuka niebanalnych pomysłów na podarunek dla bliskiej osoby.

Odzież i obuwie

Oczywiście jednym z najpopularniejszych produktów w sieci są ubrania i obuwie. Należy jednak pamiętać, że w tym sektorze panuje znaczna konkurencja, dlatego warto postawić na unikatowy asortyment. Zwróć uwagę na to, aby poszczególne produkty dostępne w Twoim sklepie wyróżniały się oryginalnym wzornictwem lub były uszyte na bazie specjalnie wyselekcjonowanych materiałów. Możesz ograniczyć swój asortyment na przykład do sportowych nakryć głowy, odzieży w stylu boho czy obuwia dla aktywnych.

Elektronika, komputery, akcesoria GSM

Oczywiście w dzisiejszych czasach równie dużą popularnością cieszy się elektronika. Wolimy kupować online, porównując wiele ofert niż udać się do sklepu. Jednak w tym przypadku należy pamiętać o dokładnych opisach i zdjęciach. Klientom bardzo zależy na dokładnych parametrach produktu.

Książki i multimedia

Książki oraz płyty CD, to kolejna grupa produktów, które Polacy coraz częściej zamawiają online. W tym przypadku pamiętaj, aby iść z duchem czasu i nie ograniczać asortymentu wyłącznie do papierowych książek. Obecnie bardzo popularne są ebooki, dlatego warto wprowadzić je do swojej oferty.

Zabawki, artykuły dla dzieci

Ostatnimi z popularnych produktów kupowanych w sieci są oczywiście wszelkie zabawki i akcesoria dla dzieci. Chcesz rozpocząć działalność właśnie w tym sektorze? Jako sprzedawca musisz zadbać o to, aby proponowany przez Ciebie asortyment posiadał niezbędne atesty. Co najlepiej sprzedawać online? Z pewnością wszelkie ubranka, kocyki, butelki i zabawki, to produkty, które są nieustannie kupowane.

Zalety sprzedaży internetowej

Z całą pewnością prowadzenie sklepu internetowego ma wiele zalet. Ponadto ten rodzaj sprzedaży cieszy się coraz większą popularnością. Kupujący wypowiadają się bardzo pozytywnie na ten temat. Przede wszystkim doceniają łatwość robienie zakupów online, dzięki czemu mogą zaoszczędzić sporo czasu. Ponadto szeroki wybór asortymentu, często większy niż w sklepie stacjonarnym jest również dużym atutem. Co najważniejsze paczki dostarczane są coraz szybciej. Niekiedy jest to ten sam dzień roboczy, zatem nie trzeba długo czekać na kupione produkty.

Natomiast jeśli chodzi o perspektywę sprzedawcy, to sporą zaletą jest możliwość zaczęcia prowadzenia biznesu nawet z małym kapitałem. Ponadto można dotrzeć go milionów klientów, wystarczy tylko dobra reklama. Atutem jest również fakt, że prowadzić sklep można początkowo po godzinach, pracując na etacie. No i co najważniejsze e-commerce ma ogromny potencjał, zatem warto próbować swoich sił!

Podsumowanie

Wiesz już, co sprzedawać w Internecie, aby szybko odnieść sukces? Pamiętaj, że niezależnie od profilu Twojej platformy sprzedażowej, musisz zadbać o odpowiednie oprogramowanie sklepu internetowego. Od Ciebie zależy bezpieczeństwo zakupów Twoich klientów. Postaraj się, aby panel klienta był intuicyjny w obsłudze i zachęcał potencjalnych konsumentów do ponownego skorzystania z Twojej oferty.