Jakie możliwości daje aplikacja mobilna InPost Mobile?

Aplikacje mobilne powstają po to, by ułatwić życie i pomóc zaoszczędzić czas. Dzięki nim masz wszystko pod ręką – w swoim smartfonie, a codzienne czynności są jeszcze prostsze. Między innymi wysyłanie oraz odbieranie paczek. Dzięki aplikacji InPost Mobile wszystkie informacje o swoich przesyłkach masz jednym miejscu. Sprawdź, jak szerokie możliwości daje Ci aplikacja InPost.

InPost mobile – nadawanie paczek

Twoje paczki są spakowane i gotowe, by wyruszyć w drogę? Teraz przyszedł czas na wysyłkę. Wysyłka zawsze zaczyna się od nadania paczki. To najważniejszy etap, dzięki któremu masz pewność, że przesyłka trafi prosto do celu. Dotychczas wiązało się to z ręcznym uzupełnianiem danych, z drukowaniem oraz przyklejaniem papierowych etykiet na paczkę. Korzystając jednak z aplikacji mobilnej InPost, możesz wszystko wykonać zdalnie z pozycji telefonu – bez wypisywania i drukowania etykiety. Nadaj przesyłkę wygodnie oraz bez ograniczeń czasowych – korzystanie z aplikacji InPost jest dostępne 24 godziny na dobę oraz w weekendy. Nie tracisz również czasu na rejestrowaniu swoich paczek – lista przesyłek w panelu jest automatycznie aktualizowana. Dodatkowo korzystając z aplikacji, możesz wysłać paczkę z dowolnego dostępnego Paczkomatu InPost. Liczba Paczkomatów, w miastach oraz wsiach, wciąż rośnie. Wybierz ten, który znajduje się w najbardziej dogodnym dla Ciebie miejscu, na przykład niedaleko domu bądź miejsca pracy. Z przygotowaną paczką udaj się do wybranego Paczkomatu InPost. Zeskanuj kod QR z aplikacji lub wybierz na panelu opcję „Mam kod nadania lub kod zwrotu”. Po wpisaniu danych skrytka otworzy się dla Ciebie automatycznie. Włóż paczkę i gotowe – samodzielnie nadanie paczki zakończyło się powodzeniem.

Aplikacja mobilna – śledzenie przesyłki

Czekasz na ważną przesyłkę i chcesz dowiedzieć się, na jakim etapie jest aktualnie wysyłka? Wystarczy, że sprawdzisz powiadomienia na swoim smartfonie. Aplikacja InPost Mobile gromadzi w jednym miejscu najważniejsze informacje o wszystkich Twoich przesyłkach. Dzięki temu możesz śledzić dowolną paczkę i dowiadywać się o miejscu, w którym obecnie się znajduje. Ustawiając sobie powiadomienia na ekranie telefonu, możesz być na bieżąco z każdą zmianą statusu wyczekiwanej przez Ciebie paczki. Aplikacja umożliwia także śledzenie przesyłek Twoich najbliższych oraz znajomych. Wystarczy, że otrzymasz unikalny 24-cyfrowy kod identyfikacyjny. Wpisz go lub przeklej numer, by mieć pod ręką pełne informacje na temat drogi, którą przemierza paczka.

Otwieranie Paczkomatu telefonem

Na Twój telefon dotarło powiadomienie, że przesyłka czeka na Ciebie w Paczkomacie? Pozostało ją tylko odebrać. Aplikacja mobilna przypomni Ci o odbiorze paczki, jeśli będziesz znajdować się niedaleko odpowiedniego Paczkomatu. Możesz również wygodnie sprawdzić na mapie w aplikacji, w którym Paczkomacie czeka na Ciebie Twoja przesyłka i jak najwygodniej się tam dostać. Kiedy będziesz na miejscu, użyj aplikacji, aby wygodnie otworzyć skrytkę. InPost Mobile, to aplikacja do zdalnego otwierania Paczkomatu. Usługa zdalnego otwierania skrytek pozwala na odbieranie przesyłek bez konieczności korzystania z panelu dotykowego Paczkomatu. Wszystko kontrolujesz w aplikacji – kliknij odpowiedni przycisk, a skrytka otworzy się automatycznie, umożliwiając odebranie paczki. Każda przesyłka ma również przyporządkowany kod QR lub kod odbioru, który pomoże Ci szybko i wygodnie uwolnić swoją paczkę ze skrytki. Funkcja zdalnego odbioru za pomocą aplikacji pomoże Ci to ominąć ewentualną kolejkę do ekranu dotykowego. Dzięki niej możesz także sterylnie oraz higienicznie odbierać przesyłki, dotykając wyłącznie ekranu swojego telefonu. Jeśli czekasz na kilka paczek, zamówionych do jednego Paczkomatu, mogą trafić do Multiskrytki. Ta funkcja InPost umożliwia odebranie kilku paczek z jednej skrytki Paczkomatu. Przesyłki, które czekają na Ciebie w Paczkomacie InPost, są zgrupowane w Twojej aplikacji i wyróżnione kolorem niebieskim. Otwórz skrytkę zdalnie i odbierz kilka paczek za jednym razem.

Wygodne płatności za paczki

Przygotuj przesyłkę, zabezpiecz przed ewentualnymi uszkodzeniami, zmierz jej gabaryty. Nadawanie paczki w aplikacji jest szybkie, intuicyjne oraz wygodne, dlatego nie powinno Ci sprawić dużego problemu. Chcesz zapłacić za nadaną przesyłkę? Zrób to w tym samym miejscu – otwórz aplikację InPost. Z pomocą aplikacji zapłacisz za wysłanie paczki od razu i bez zbędnych komplikacji. Wybierz dogodną formę płatności i zapłać bezgotówkowo telefonem. Po opłaceniu usługi otrzymasz kod nadania oraz kod QR. Aplikacja InPost oferuje Ci również opcję wygodnego płacenia za przesyłki pobraniowe. Skorzystasz z prostych i szybkich przelewów PayByLink, dzięki którym płatności nie trwają dłużej niż kilka minut. Dzięki wygodnym płatnościom w aplikacji mobilnej masz pełną kontrolę nad swoimi zamówieniami.

Aplikacja mobilna InPost – dlaczego warto?

Aplikacja InPost Mobile ułatwia wykonywanie najważniejszych czynności związanych z Twoimi przesyłkami. To nie tylko zdalne otwieranie skrytek z pomocą kodu QR, śledzenie paczek i wygodne ich nadawanie bez konieczności drukowania etykiety. Jakie jeszcze udogodnienia oferuje? InPost dostosowuje swoje funkcje pod użytkowników oraz wsłuchuje się w ich sugestie, wzbogacając aplikację o nowe funkcje. Z poziomu swojego telefonu możesz więc wygodnie przedłużać czas odbioru paczki czy przekierowywać przesyłkę kurierską. Aplikacja InPost Mobile umożliwia Ci sprawowanie pełnej kontroli nad Twoimi paczkami. Wszystkie informacje masz wygodnie oraz czytelnie pogrupowane na ekranie telefonu. Możesz również archiwizować wybrane przesyłki. Jesteś zawsze na bieżąco, a o każdej zmianie statusu przesyłki aplikacja informuje Cię na bieżąco. Dzięki temu wiesz, gdzie znajduje się Twoja przesyłka – możesz to szybko sprawdzić na telefonie.

InPost Mobile to przede wszystkim wygoda i duża oszczędność czasu. Szybko nadajesz przesyłki, kontrolujesz drogę paczki do Paczkomatu InPost, a później wygodnie odbierasz ją dzięki otwieraniu skrytki zdalnie. Aplikacja posiada także przydatną funkcję szczególnie dla tych, którzy często nadają i odbierają paczki, a przy tym lubią zachować porządek i przejrzystość. Z pomocą telefonu możesz nadawać własne nazwy przesyłkom, aby ułatwić sobie ich identyfikację. Dzięki temu zamiast ciągu cyfr na ekranie smartfona zobaczysz nazwy sugerujące to, co znajduje się w oczekiwanej przez Ciebie paczce. Skorzystaj z aplikacji InPost Mobile, aby jeszcze wygodniej korzystać z Paczkomatów i być na bieżąco z wszystkimi nowinkami od InPost.