Zamów kuriera – wygodnie nadaj przesyłkę bez wychodzenia z domu

Dzięki rozwojowi nowoczesnych technologii współczesna procedura wysyłania paczek jest zdecydowanie prostsza i wygodniejsza niż jeszcze kilkanaście lat temu. W chwili obecnej przesyłki można zamawiać bez wychodzenia z domu – wystarczy, że mamy komputer bądź telefon z dostępem do internetu. Usługi oferowane przez firmy kurierskie są obecnie realizowane na znacznie wyższym poziomie niż jeszcze kilkanaście lat temu. Zamów kuriera wygodnie, nadaj przesyłkę bez wychodzenia z domu. W poniższym artykule szczegółowo wyjaśniamy, jak to zrobić.

Jak zamówić kuriera? To nic trudnego!

Zamów kuriera InPost, czyli jednej z najpopularniejszych firm kurierskich – jak wygląda ta procedura? Jak zamówić kuriera InPost do domu? To naprawdę banalnie proste. Jak przebiega nadanie paczki krok po kroku? Cały proces jest wyjątkowo krótki. Należy postępować zgodnie z poniższą instrukcją. 

  1. Podstawowa sprawa to odpowiednie przygotowanie przesyłki, którą chcemy wysłać. Jeżeli planujemy nadać delikatne przedmioty, zadbajmy o ich właściwe zabezpieczenie – w tym celu warto wykorzystać folię bąbelkową bądź inny typ wypełnienia – dzięki temu prawdopodobieństwo ich uszkodzenia będzie znacznie mniejsze. Stanowczo odradzamy umieszczania niewielkich przedmiotów w dużych kartonach – należy w miarę możliwości dostosowywać rozmiar pudła do wielkości przesyłanego przedmiotu. 
  2. Teraz należy uruchomić Manager Paczek InPost. Wchodzimy na stronę główną InPost, logujemy się oraz wybieramy liczbę paczek, które chcielibyśmy nadać za pośrednictwem kuriera. Opłacamy paczkę, wpisujemy dane odbiorcy i nadawcy paczki, pobieramy etykietę, którą drukujemy i naklejamy na pudełku. Warto wiedzieć, że odbiór przesyłki przez kuriera jest całkowicie bezpłatny, jeśli zdecydujemy się na jednorazowe nadanie pięciu lub większej liczby paczek. Z kolei, gdy zależy nam na tym, by nie ponosić żadnych opłat, należy zdecydować się na wysyłkę w Punkcie Obsługi Paczek (POP) lub w dowolnym Oddziale InPost. 
  3. Kurier przyjeżdża do domu i odbiera naszą paczkę. Teraz nie pozostaje nic innego jak na bieżąco monitorować, gdzie znajduje się paczka oraz oczekiwać na odbiór przesyłki przez adresata.

Jak widać, nadanie paczki jest naprawdę banalnie proste.

Zamawianie kuriera online – najważniejsze zalety

Zamów kuriera bez konieczności wychodzenia z domu – jak to działa? W tej chwili na rynku działa wiele wyspecjalizowanych firm kurierskich, które pozwalają na wysyłanie paczek w pełni online. 

Jest to spowodowane przede wszystkim ogromnym zapotrzebowaniem – branża e-commerce dynamicznie się rozwija. Wielu klientów ceni sobie możliwość zamawiania towarów w domowym zaciszu, co z kolei sprawia, że popyt na profesjonalne usługi kurierskie cały czas rośnie.

Niejednokrotnie wiele osób samodzielnie sprzedaje także produkty, wystawiając je na rozmaitych portalach aukcyjnych. W takiej sytuacji pojawia się pytanie: na jaki rodzaj przesyłki należy się zdecydować? Oferta jest bardzo zróżnicowana. Warto wiedzieć, że zamawianie kuriera za pośrednictwem internetu posiada całą masę atutów. Są one następujące:

  • atrakcyjna cena – przesyłki kurierskie są stosunkowo tanie – na ostateczny koszt wpływa masa oraz wymiary przesyłki i kupowane opcjonalne usługi dodatkowe,
  • krótki czas dostawy – oferty firm kurierskich są coraz bardziej konkurencyjne także pod kątem oferowanego czasu dostawy – w wielu przypadkach przesyłki trafiają do rąk adresatów po zaledwie jednym dniu roboczym, 
  • przesyłka jest wysyłana bezpośrednio do adresata – dzięki temu nie ma obaw, że paczka trafi w niepowołane ręce, 
  • firmy kurierskie pozwalają na monitorowanie paczki – na każdym etapie wysyłki mamy informację na temat tego, gdzie aktualnie znajduje się przesyłka oraz w jakim czasie najprawdopodobniej trafi do adresata. 

Jak przygotować paczkę dla kuriera – najważniejsze porady i wskazówki

Jeśli wiemy już, jak zamówić kuriera po paczkę, powinniśmy przystąpić do jej przygotowania. Właściwe przygotowanie paczki dla kuriera to absolutny priorytet, jeśli chcemy mieć stuprocentową pewność, że trafi ona w odpowiednim stanie do rąk adresata. Paczkę należy zapakować tak, aby była zabezpieczona przed uszkodzeniem oraz mogła być wydana w niepogorszonym stanie. 

Etykietę należy nakleić w widocznym miejscu, natomiast opakowanie powinno być wystarczająco wytrzymałe, zamknięte oraz zabezpieczone tak, by dostęp do zawartości przesyłki był niemożliwe bez pozostawienia śladów. Dodatkowo opakowanie musi być na tyle mocne, by zawartość paczki nie spowodowała uszkodzenia pozostałych przesyłek podczas przewozu. 

Rodzaj opakowania powinien być dostosowany do zawartości przesyłki. Należy też pamiętać o tym, by wielkość kartonu była dopasowana do zawartości i rozmiaru przesyłki – dzięki temu zminimalizowane zostaną puste przestrzenie w środku opakowania. Jeśli w paczce istnieją puste przestrzenie, warto zastosować przegrody i wypełnienia, wykorzystując do tego celu folię bąbelkową, styropian lub wióry styropianowe. Wypełnienie powinno się umieszczać tak, by sprawiało ono, że przemieszczanie się zawartości paczki było niemożliwe. 

Wybierając karton do przesyłki, miejmy także na uwadze ciężar i kształt przedmiotu, który będzie w środku. Odradzamy formowanie z kartonu nieregularnych kształtów – lepiej użyć większego opakowania, natomiast puste przestrzenie uzupełniać w zależności od potrzeb wypełnieniem. 

Osoby, które zdecydowały się na ponowne wykorzystanie opakowania do wysłania danej przesyłki, powinny szczególną uwagę zwracać na to, by usunąć z nich poprzednie, starsze oznakowania – dzięki temu ograniczone zostanie ryzyko wystąpienia błędów w trakcie przewozu przesyłki przez firmę kurierską. 

Ile wynosi czas doręczenia przesyłki kurierem?

Dawniej czas oczekiwania na przesyłkę kurierską w niektórych przypadkach wynosił nawet kilkanaście dni. Teraz, w związku z wysokim zapotrzebowaniem na profesjonalne usługi tego typu, przesyłki są dostarczane znacznie sprawniej. Firmy kurierskie inwestują w nowoczesne rozwiązania technologiczne i ulepszenia pod kątem logistycznym, dlatego obecnie klienci nie muszą zastanawiać się, ile idzie paczka kurierem, ponieważ czas ten jest naprawdę krótki.

W większości przypadków czas doręczenia przesyłki wynosi maksymalnie dwa dni robocze. Zamówienia, które są składane przed weekendem, są z kolei realizowane od poniedziałku. Warto wiedzieć, że przesyłki kurierskie to nie wszystko. Świetną alternatywą są automaty Paczkomat InPost – gwarantują one wyjątkowo szybką dostawę. Co więcej – paczkę można nadać przez 24 godziny na dobę, 365 dni w roku – nie trzeba dzięki temu oczekiwać na przyjazd kuriera do domu. Jeśli zależy nam na tym, by dostarczenie paczki do adresata trwało jak najkrócej, warto postawić właśnie na Paczkomat InPost. 

Jak nadać przesyłkę w automacie Paczkomat?

Jeśli wiemy już, jak zamówić taniego kuriera, warto też dowiedzieć się nieco więcej o innym rozwiązaniu – chodzi tutaj oczywiście o automaty Paczkomat InPost. 

Nadanie przesyłki w automacie Paczkomat InPost to nowoczesne rozwiązanie, z którego z roku na rok korzysta coraz więcej Polaków. Rosnąca popularność tej opcji spowodowana jest przede wszystkim wyjątkową wygodą, brakiem konieczności oczekiwania na kuriera oraz atrakcyjną ceną. 

Aby wysłać paczkę przez Paczkomat InPost, można skorzystać z Szybkich Nadań – tam generujemy etykietę i uiszczamy stosowną opłatę. Następnie należy wydrukować etykietę i nakleić ją na paczkę. Ostatni etap to udanie się do automatu Paczkomat i wysyłka paczki. Warto skorzystać również z intuicyjnej aplikacji InPost Mobile. Jak widać, cały proces nadawania przesyłki za pośrednictwem automatu Paczkomat InPost jest naprawdę banalnie prosty. Wybierając to rozwiązanie, oszczędzamy nie tylko czas, ale i pieniądze.