Nadaj paczkę szybko i wygodnie!

Nadawanie paczki to praktyka stosowana nie tylko przez właścicieli sklepów internetowych, ale także osoby prywatne. Bez wysyłek nie da się obejść np. przy sprzedawaniu nieużywanych rzeczy lub podczas zwracania towaru do sklepu. Przy tym należy zwrócić uwagę na pewne aspekty, takie jak rozmiar paczki, czas dostawy czy opłaty. Sprawdź, jak w łatwy i szybki sposób nadać paczkę z InPost!

Usługi kurierskie dostosowane do Twoich potrzeb

Już prawie 80% polskich konsumentów decyduje się na systematyczne zakupy online. Wśród największych ich zalet można wymienić brak konieczności odwiedzania sklepów stacjonarnych oraz dostępność oferty 24/7. Klienci mają jednak również pewne oczekiwania co do sposobu dostawy paczek oraz możliwości ich nadawania.

Każdy odbiorca usług kurierskich może mieć nieco inne potrzeby. Osobie, która prowadzi własny biznes w postaci internetowej sprzedaży, będzie zależało na szybkiej i taniej dostawie, a także możliwości nadawania paczek w weekendy. Z kolei dla osób prywatnych, które np. zwracają towar do sklepu lub wysyłają paczkę znajomemu na drugim końcu kraju, najważniejsze będą niskie koszty nadania oraz prosty i intuicyjny sposób wysyłania. Dużym atutem jest bliska odległość punktów nadania od domu.

Jedną z firm kurierskich, która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich odbiorców, jest InPost. Polski przedsiębiorca umożliwia nadawanie paczek w Punktach Odbioru, bezpośrednio u kuriera lub przy pomocy automatu wysyłkowego Paczkomat®.

Szybkie Nadania w InPost – jak nadać paczkę?

Szybkie Nadania to jedna z form wysyłania paczek z pomocą tej firmy kurierskiej. Można z niej skorzystać na stronie internetowej w zakładce o tej samej nazwie. Warto jednak pamiętać, że w tym przypadku jedyną możliwością nadania jest umieszczenie wysyłanych przedmiotów w automacie Paczkomat®. Jak przebiega taki proces krok po kroku?

Na samym początku, po wejściu na stronę, należy wybrać sposób dostawy. Dostępne są dwie opcje: z automatu Paczkomat® do automatu Paczkomat® lub bezpośrednio do domu. Następnie należy wybrać rozmiar paczki, po czym przejść do wypełniania danych adresowych odbiorcy i nadawcy. Na końcu pozostaje opłacenie dostawy (można też dodać kod rabatowy) oraz wydrukowanie wygenerowanej etykiety i naklejenie jej na przesyłkę.

Nadanie bez etykiety – szybko i wygodnie

W InPost można nadać przesyłkę bez konieczności generowania etykiety. Wystarczy pobrać aplikację mobilną i przy pomocy InPost Mobile wysłać paczkę w ten sam sposób jak w przypadku Szybkich Nadań. Tutaj również jedyną możliwą opcją jest umieszczenie wysyłanych produktów w automacie Paczkomat®.

Zamiast etykiety pojawi się wygenerowany 9-cyfrowy kod w postaci cyfr, a także dodatkowo w formie kodu QR. W tym przypadku niczego nie trzeba naklejać na paczkę. Wystarczy przepisać kod na karton lub inne opakowanie. Przy automacie Paczkomat® wystarczy zeskanować kod dostawy lub wpisać ten cyfrowy na ekranie. Aplikacja umożliwia także otwarcie skrytki zdalnie

Przesyłka nadawana kurierem – czy w InPost jest to możliwe?

Choć automaty wysyłkowe Paczkomat® są dostępne w wielu miejscach w Polsce, a firma stale rozszerza ich sieć, to nie wszyscy klienci mają do nich bezpośredni dostęp lub po prostu preferują wysyłkę kurierem. Dla takich osób przeznaczona jest usługa Manager Paczek. Jak skorzystać z tej formy usług?

Przede wszystkim należy zarejestrować swoje indywidualne konto na stronie Managera Paczek. Następnie trzeba przejść do panelu o nazwie Wyślij przesyłki i podać niezbędne dane odbiorcy, wybrać gabaryty paczki i podać adres, pod który ma przyjechać kurier. System sam poda kwotę, jaką należy uiścić. Wystarczy więc opłacić usługę i wydrukować etykietę, która pojawi się w formacie PDF.

Jakie są koszty dostawy w InPost?

Koszt dostawy przesyłki jest uzależniony od dwóch czynników. Pierwszy z nich to rozmiar paczki, a drugi to forma wysyłki (kurierem czy poprzez maszynę Paczkomat®). W każdym z przypadków można również dodać kod rabatowy, który obniży koszty nadania. Jeśli nadajesz paczkę poprzez umieszczenie jej w skrytce, cena będzie następująca:

  • gabaryt A – 14,69 zł;
  • gabaryt B – 15,69 zł;
  • gabaryt C – 17,39 zł.

Natomiast gdy wysyłasz paczkę kurierem, koszty będą nieco wyższe:

  • gabaryt A – 15,79 zł,
  • gabaryt B – 17,29 zł,
  • gabaryt C – 20,99 zł.

Dlaczego trzeba wybrać odpowiedni rozmiar paczki?

Każda przesyłka nadawana w InPost poprzez Szybkie Nadania, InPost Mobile lub Managera Paczek może ważyć maksymalnie 25 kg. Poszczególne gabaryty różnią się jednak wymiarami, dlatego przed wysłaniem należy zwrócić na nie uwagę. Odpowiednio dobrany rozmiar paczki jest istotny w przypadku wysyłki przy pomocy automatu Paczkomat® – zbyt duża może się po prostu nie zmieścić w skrytce. Należy pamiętać, że po wygenerowaniu etykiety za zmianę gabarytu trzeba dopłacić.

Nadawanie przesyłek z firmą InPost jest proste i intuicyjne. Koszty dostawy podane są na stronie internetowej i zmieniają się w zależności od formy usługi. Każdy nadawca musi pamiętać też o tym, by określić rozmiar paczki, a jeśli posiada kod rabatowy, użyć go w celu obniżenia kosztów przesyłki.